Kleszczowska Przychodnia Salus zaprasza na szczepienia przeciw grypie

Kończy się lato i zbliża się jesień. Już dziś warto pomyśleć o zabezpieczeniu się przed wirusem grypy. Grypa jest ostrą choroba zakaźną wywołaną przez wirusy, szczyt zachorowań przypada na styczeń, luty, marzec. Bardzo łatwo można zarazić się grypą przebywając w otoczeniu osoby chorej.

Najlepszą formą zabezpieczenia się przed grypą i jej powikłaniami jest szczepienie.

Szczepienia odbywają się po uprzedniej kwalifikacji lekarskiej i ustaleniu terminu.

  1. Usługa szczepienia (w tym szczepionki) dla Pacjentów do 50 roku życia wynosi 35,00 zł.
  2. Usługa szczepienia (w tym szczepionki) dla Pacjentów powyżej 50 roku życia wynosi 30,00 zł.

Szczepienia dokonujemy szczepionką INFLUVAC® , która to chroni osoby dorosłe i dzieci (od 36 miesiąca życia) przed trzema szczepami wirusa po około 2-3 tygodniach od momentu zaszczepienia.

Kleszczowska Przychodnia Salus informuje, iż cena usługi szczepienia może ulec zmianie w przypadku zmiany ceny samej szczepionki.

Kleszczowska Przychodni Salus informuje, iż Pacjent może również skorzystać z usługi samego zaszczepienia z wykorzystaniem szczepionki, którą sam kupi w aptece na podstawie recepty. W takim przypadku koszt samej usługi szczepienia wynosi:

  1. Usługa szczepienia (bez kosztów szczepionki) dla Pacjentów do 50 roku życia wynosi 7,00 zł.
  2. Usługa szczepienia (bez kosztów szczepionki) dla Pacjentów powyżej 50 roku życia wynosi 2,00 zł.

Szczegółowe informacje można uzyskać w Rejestracji Przychodni (ul. Osiedlowa 2) w godzinach od 8.00 do 18.00 oraz telefonicznie pod nr tel. 44 731 30 80; 44 731 30 15.

Informujemy ponadto, iż w tym roku po raz pierwszy Seniorzy powyżej 65 roku życia mogą skorzystać z 50% refundacji kosztu szczepionki w ramach powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego. Szczepionka Vaxigrip jest lekiem refundowanym przez Narodowy Fundusz Zdrowia wyłącznie na receptę. Receptę może wystawić lekarz POZ. Cena szczepionki dla Pacjenta (tj. po refundacji) wynosi 22,88 zł.

Zachęcamy również zakłady pracy do grupowych szczepień pracowników.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!