mammobus

W piątek 10 września 2021r. na terenie „Kleszczowskiej Przychodni Salus” gościliśmy mammobus.
Po raz kolejny mieszkanki gminy Kleszczów mogły wykonać sobie badania profilaktyczne w ramach realizacji programu „Profilaktyka chorób nowotworowych ze szczególnym uwzględnieniem nowotworów piersi” finansowanym przez Gminę Kleszczów. Program skierowany jest do kobiet powyżej 35 roku życia i ma na celu zwiększenie świadomości zdrowotnej w zakresie możliwości zapobiegania i wczesnego wykrywania paka piersi oraz zmniejszenia zachorowań na ten nowotwór.

W piątek przebadanych zostało 18 kobiet.

Program realizowany będzie do grudnia 2022r. Jeśli jeszcze nie skorzystałaś z programu to zapraszamy do „Kleszczewskiej Przychodni Salus”. Nasi specjaliści wykonają badania, a w razie konieczności również badanie USG.

„Kleszczowska Przychodnia Salus” przypomina, iż realizujemy również program zdrowotny „Profilaktyka chorób nowotworowych ze szczególnym uwzględnieniem nowotworów raka szyjki macicy”.
Zapisy do programów prowadzone są codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-18.00 pod numerem telefonu 44 731 30 80

Zapraszamy !!

Narodowy Fundusz Zdrowia chce zachęcić Polaków do zdrowszego odżywania. Udostępnione plany żywieniowe są wskazówką do prawidłowego odżywiania oraz źródłem inspiracji dla osób zdrowych oraz cierpiących m.in. na cukrzycę, nadwagę, otyłość, nadciśnienie tętnicze, zaparcia, Hashimoto. Wspólnie z ekspertami opracowane zostało innowacyjne rozwiązanie zapewniające zdrowe, zbilansowane posiłki dla rodzin. To bezpłatny plan żywieniowy DASH RODZINA dostępny już na portalu Diety NFZ. Przeznaczony jest dla osób dorosłych oraz dzieci i młodzieży w wieku od 4 do 17 lat.

Grafika: Rodzinny plan żywieniowy

pdf Ulotka portalu diety.nfz.pl (972 KB)

Dział Rehabilitacji Kleszczowskiej Przychodni Salus zachęca do zapoznania się z Ulotką Informacyjną dotyczącą samodzielnej rehabilitacji osób chorujących na COVID-19.
Informacje i wskazówki zawarte w ulotce zostały opublikowane i zatwierdzone przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) oraz są rekomendowane przez Krajową Izbę Fizjoterapii.

Broszura „Wsparcie w samodzielnej rehabilitacji po przebyciu choroby związanej z COVID-19” zawiera podstawowe ćwiczenia i porady dla osób dorosłych, u których doszło do pogorszenia stanu zdrowia na skutek COVID-19.
Informacje w niej zawarte mają wspomagać powrót do pełnej sprawności, a także zwracają uwagę na niepokojące i nawracające objawy.

LINK do broszury:
pdf Wsparcie w samodzielnej rehabilitacji po przebyciu choroby związanej z COVID-19 (2.77 MB)

W imieniu swoim oraz całego Personelu „Kleszczowskiej Przychodni Salus” sp. z o.o. mam zaszczyt poinformować, iż Minister Zdrowia dnia 11 lutego 2021 roku udzielił Przychodni akredytacji w zakresie prowadzonej działalności leczniczej w rodzaju PODSTAWOWA OPIEKA ZDROWOTNA. Udzielony certyfikat akredytacyjny potwierdza spełnienie przez Kleczewską Przychodnię Salus standardów akredytacyjnych dla podstawowej opieki zdrowotnej (www.cmj.org.pl) określonych w obwieszczeniu Ministra Zdrowia z dnia 07 kwietnia 2011 roku w sprawie standardów akredytacyjnych w zakresie udzielania świadczeń oraz funkcjonowania podstawowej opieki zdrowotnej (Dz. Urz. Min Zdrow. Nr 4, poz. 42).

pdf CERTYFIKAT NR 2021/P/10 (161 KB)

W imieniu Zarządu Przychodni chciałam złożyć podziękowania oraz gratulacje całemu Personelowi za ciężką pracę w realizacji misji Przychodni:

„Zdrowie i bezpieczeństwo Pacjenta naszym nadrzędnym celem”

Podziękowania są tym większe, iż wykonywanie obowiązków w czasie trwania epidemii COVID 19 wymaga od nas wszystkich jeszcze większej pracy, zrozumienia, wyrozumiałości i cierpliwości.

Dziękuję bardzo
Prezes Zarządu Iwona Bednarek

Informujemy, że w zawiązku z aktualną sytuacją epidemiologiczną na terenie Gminy Kleszczów (znaczna ilość osób zakażonych COVID-19 oraz osób przebywających w kwarantannie lub izolacji),

obrazek koronawirusPoradnia Rehabilitacyjna ogranicza planowe przyjmowanie pacjentów oraz wykonywanie zabiegów fizjoterapeutycznych.

Pacjentów w stanach ostrych oraz po operacjach prosimy o kontakt pod numerem telefonu 575 405 875. W ww. przypadkach konsultacja oraz ewentualna fizjoterapia będzie rozpatrywana indywidualnie.

Pacjenci, którzy byli umówieni na zabiegi fizjoterapeutyczne, ale zostali odwołani, będą sukcesywnie umawiani w odpowiednim czasie, jeśli sytuacja epidemiologiczna ulegnie papowie.

Przepraszamy za utrudnienia