Aktualności

Bieżące komunikaty * Aktualności z życia Przychodni * Informacje dotyczące COVID-19

Bezpłatne badania mammograficzne 05.06.2024

Badanie finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia wykonasz w mammobusie w dniu:
5 czerwca 2024 – środa (g. 9-17)
obok Kleszczowskiej Przychodni Zdrowia SALUS
ul. Osiedlowa 2, Kleszczów

Do rejestracji proszę przygotować nr PESEL oraz nr telefonu.

Zapisy pod numerem: 42 254 64 17
oraz przez Internet na stronie http://www.medica.org.pl/

Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet. Co roku u 12 tysięcy Polek diagnozuje się raka piersi. Badania profilaktyczne to najskuteczniejsza forma wykrycia stanów chorobowych we wczesnym stadium rozwoju, która pozwala podjąć skuteczną terapię i daje szansę powrotu do zdrowia. W mammobusach przeciętnie jeden/dwa razy dziennie wykrywamy raka piersi.

MEDICA Sp. z o.o. Sp. K. realizuje świadczenia zdrowotne w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia w zakresie profilaktyki raka piersi. Program skierowany jest do kobiet w wieku od 45 do 74 roku życia (w roku 2024 roczniki od 1950 do 1979), które w ciągu ostatnich 2 lat nie korzystały z bezpłatnej mammografii. Kobietom spoza grupy refundowanej oferujemy badania odpłatnie w kwocie 120 zł.

Mammobus wyposażony jest w nowoczesny certyfikowany aparat mammograficzny podlegający bieżącym testom i kontrolom jakości oraz wykwalifikowanym personelem z wieloletnim doświadczeniem.
Technik radiologii wykonuje badania zaś wyniki wykonanych badań przesyłane będą do każdej kobiety, która skorzystała z mammografii. Badania są przeprowadzane z zachowaniem ścisłego reżimu sanitarnego zarówno ze strony personelu, jaki i pacjentek (obowiązkowa maseczka).