szczepienia270

Witamy w dziale strony internetowej Kleszczowskiej Przychodni Salus poświęconej programom szczepień ochronnych, która została stworzona z myślą o mieszkańcach Gminy Kleszczów. Na niniejszych stronach zamierzamy publikować informacje, które w naszej ocenie mogą Państwa zainteresować, a także wszelkie komentarze, które mogą być Państwu pomocne w sprawach dotyczących przedmiotu działania naszej Przychodni

Rodzice uczniów rocznika 2007 r., którzy wyrazili zgodę na zaszczepienie dziecka szczepionką przeciw HPV proszeni są o potwierdzenie złożonej wcześniej kwalifikacji do szczepienia oraz umówienie się na konkretny termin szczepienia do dnia 28.05.2021 r.

Zaplanowany termin szczepień 08-09.06.2021 r. w godz. 14.00-16.00

Opóźnienie w szczepieniu spowodowane było okresowym brakiem dostępności szczepionki oraz panujacą pandemią.

Zapisy w „Kleszczowskiej Przychodni Salus” Sp. z o.o. pod numerem telefonu 44 731-30-80, 44 731-30-15.

Warszawa, 31 grudnia 2020 r.

Komunikat w sprawie realizacji szczepień przeciwko rotawirusom w ramach obowiązkowego Programu Szczepień Ochronnych na rok 2021.
- profilaktyka RVGE (Rotavirus Gastroenteritis) - nieżytu żołądkowo-jelitowego wywołanego zakażeniami rotawirusowymi u dzieci.

Z dniem 1 stycznia 2021 r. do Programu Szczepień Ochronnych zostało wprowadzone szczepienie ochronne przeciwko rotawirusom.

KOMUNIKAT GŁÓWNEGO INSPEKTORA SANITARNEGO

W Dzienniku Urzędowym Ministra Zdrowia opublikowany został komunikat Głównego Inspektora Sanitarnego w sprawie programu szczepień ochronnych na rok 2018 (podstawa prawna art. 17 ust. 11 ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi).

pdf Program szczepień ochronnych na rok 2018 (318 KB)

Kleszczowska Przychodnia Salus w Kleszczowie informuje, iż na postawie umowy zawartej z Gminą Kleszczów w roku 2018 kontynuowany będzie program gminnej polityki zdrowotnej w zakresie szczepień ochronnych:

  • szczepienie przeciw pneumokokom (dotyczy dzieci od 2. do 5. roku życia),
  • szczepienie przeciw meningokokom (dotyczy całej populacji mieszkańców),
  • szczepienie przeciw rotawirusom (dotyczy dzieci od 6. do 24. tygodnia życia),
  • szczepienie wysoce skojarzoną szczepionką „5 w 1” przeciw błonicy, tężcowi, krztuścowi, poliomyelitis (choroba Heinego-Medina) i zakażeniom Haemophilus influenzae typu b (dotyczy dzieci szczepionych zgodnie z kalendarzem szczepień),
  • szczepienia przeciw wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV).

Zaprasza na szczepienia przeciw grypie

Kończy się lato i zbliża się jesień. Już dziś warto pomyśleć o zabezpieczeniu się przed wirusem grypy. Grypa jest ostrą choroba zakaźną wywołaną przez wirusy, szczyt zachorowań przypada na styczeń, luty, marzec. Bardzo łatwo można zarazić się grypą przebywając w otoczeniu osoby chorej.

Najlepszą formą zabezpieczenia się przed grypą i jej powikłaniami jest szczepienie.

Szczepienia odbywają się po uprzedniej kwalifikacji lekarskiej i ustaleniu terminu.

Usługa szczepienia (w tym szczepionki) wynosi 50,00 zł.

Szczepienia dokonujemy szczepionką INFLUVAC® , która to chroni osoby dorosłe i dzieci (od 36 miesiąca życia) przed trzema szczepami wirusa po około 2-3 tygodniach od momentu zaszczepienia.

Szczegółowe informacje można uzyskać w Rejestracji Przychodni (ul. Osiedlowa 2) w godzinach od 8.00 do 18.00 oraz telefonicznie pod nr tel. 44 731 30 80; 44 731 30 15.

Zachęcamy również zakłady pracy do grupowych szczepień pracowników.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!