- Szczegóły
- Odsłon: 981
„Kleszczowska Przychodnia Salus” sp. z o.o. informuje, iż wygrała konkursy na realizację:
- „Programu polityki zdrowotnej w zakresie zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego HPV na lata 2023 – 2025. Dla mieszkańców Gminy Kleszczów”.
Szczepienia przeciw zakażeniom HPV przeprowadza się u dziewcząt i chłopców w wieku od 11 do 13 lat. W tym okresie uzyskuje się najlepszą odpowiedź poszczepienną, a tym samym trwałą ochronę przed zakażeniem. W tym wieku także można stosować 2-dawkowy schemat szczepień w odstępie 6 miesięcy, co wiąże się z mniejszą liczbą iniekcji.
- Program polityki zdrowotnej w zakresie szczepień obowiązkowych i zalecanych z użyciem szczepionki wysokoskojarzonej „6w1”.
Celem programu jest zaszczepienie pełnym schematem szczepienia preparatem „6 w 1” dzieci od 2. do 18. miesiąca życia, zameldowanych na terenie Gminy Kleszczów - w latach
2023–2025.
Programy realizowane są w trybie ciągłym. Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu: 44 731 30 80.
- Szczegóły
- Odsłon: 749
Obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem jest doskonałą okazją do przypomnienia, jak ważna w zapobieganiu chorobom nowotworowym jest profilaktyka.
„Kleszczowska Przychodnia Salus” Sp. z o.o. aktualnie realizuje następujące programy zdrowotne:
- Profilaktyka chorób nowotworowych ze szczególnym uwzględnieniem nowotworów piersi;
- Profilaktyka chorób nowotworowych ze szczególnym uwzględnieniem raka szyjki macicy;
- Szczepienia ochronne przeciw HPV;
Programy finansowane są z budżetu Gminy Kleszczów.
- Szczegóły
- Odsłon: 1263
Jak podaje Światowa Organizacja Zdrowia rak piersi to najczęściej diagnozowany nowotwór u kobiet. Można z nim walczyć i wygrywać tylko potrzeba wykryć go na wczesnym etapie.
- Szczegóły
- Odsłon: 1651
Pakiet nieodpłatnych badań diagnostycznych dla Polaków od 40. roku życia
Jak skorzystać z badań?
- Szczegóły
- Odsłon: 1637
Dzieci - profilaktyka cukrzycy
Cukrzyca u dzieci w Polsce
U dzieci może wystąpić zarówno cukrzyca typu 1 (ponad 90% przypadków), która jest chorobą autoimmunologiczną, jak i typu 2, spowodowaną przede wszystkim przez czynniki środowiskowe (zła dieta, brak aktywności fizycznej).
W ciągu ostatnich 25 lat zachorowalność na cukrzycę typu 1 zwiększyła się 5-krotnie.
22% dzieci i młodzieży w wieku 9-18 lat zmaga się z nadwagą lub otyłością, a to główne czynniki sprzyjające cukrzycy typu 2.